Woda darem życia

W dniach 06.- 20. 06 .2022 r. realizowaliśmy założenia projektu ekologicznego „ #Przystanek Przyroda” . Celem prowadzonych działań było zapoznane uczniów z rolą wody w przyrodzie i życiu człowieka oraz sposobami racjonalnego wykorzystywania wody w życiu codziennym. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, na podstawie których przygotowywali scenki tematyczne o oszczędzaniu wody. Wykonywali zadania zawarte w kartach pracy. Podlewali rośliny rosnące na terenie szkoły wodą deszczową gromadzoną w zbiorniku na deszczówkę. Wraz z nauczycielami przygotowali pokaz mody tematycznie związany z wodą. Stroje wykonano z materiałów ekologicznych. Opracowano i zaprezentowano układ taneczny dla uczniów szkoły. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że były to bardzo potrzebne zajęcia, podczas których nie tylko się uczyliśmy ale i miło spędzaliśmy czas.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia”,