• Czytam

Zbiory biblioteki obejmują książki oraz multimedia dostosowane do zainteresowań i możliwości czytelniczych naszych uczniów. Ponadto dysponujemy literaturą pedagogiczną służącą doskonaleniu warsztatu pracy nauczycieli. Biblioteka zaprasza uczniów do udziału w całorocznym konkursie na „Najaktywniejszego czytelnika miesiąca”.

• Oglądam

W bibliotece są dostępne wydania albumowe i książki do zabawy. Uczniowie biorą udział w apelach, wystawach, przedstawieniach teatrzyku kamishibai, do którego próbują tworzyć własne plansze. Pod opieką nauczyciela bibliotekarza mogą korzystać z ICIM.

• Słucham

Storytelling, booktalking, głośne czytanie, czytanie wrażeniowe – każdy sposób jest dobry, by zapoznać dzieci i młodzież z literaturą. Opowiadają i czytają nauczyciele, zaproszeni goście, a nawet starsi uczniowie dla swoich młodszych kolegów.

• Uczę się

Encyklopedie, leksykony, atlasy to gotowe narzędzia do nauki. Przydają się przy okazji odrabiania zadań domowych, ale są też przeglądane w czasie przerw dla przyjemności. Poszerzaniu i utrwalaniu wiedzy (jakkolwiek w nieco swobodniejszej formie) służą także lekcje biblioteczne.

• Rozmawiam

W bibliotece rozmawia się nie tylko o książkach. Tu można wymieniać się uwagami o filmach, serialach, muzyce, najnowszych trendach mody, czy nowinkach technicznych. Poza tym życie przynosi wiele radości, a czasami kłopotów, którymi trzeba się z kimś podzielić.

• Bawię się

Nauka przez zabawę to przecież najprzyjemniejsza forma edukacji. Dlatego w bibliotece znajdują się gry planszowe, puzzle, maskotki, przybory plastyczne. Czasami świetnymi zabawkami okazują się książki.