Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Uczniowie klas 2b ,3a3b4a5a6a6b7a7b8a oraz klas Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych: 5zL,7zP7zJ8zM, w dniach 23.05, 01.06 oraz 07.06 w ramach Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej uczestniczyli w zajęciach terenowych w Szkole Leśnej na Barbarce. Braliśmy aktywny udział w zajęciach przyrodniczych, na których dowiedzieliśmy się o różnych metodach ochrony roślin i zwierząt w celu zachowania różnorodności biologicznej. Uczyliśmy się rozpoznawania i oznaczenia gatunków drzew i krzewów. Poznaliśmy, także wybrane gatunki zwierząt w tym gadów i ptaków oraz ich znaczenie dla ekosystemu. To była bardzo ciekawa i inspirująca lekcja w ramach projektu #Przystanek przyroda, dzięki której mogliśmy doświadczać przyrody i już wiemy, co jest dla niej ważne.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia
”,