Ratując pszczoły chronisz życie na Ziemi

W dniu 12.04 2022 odbyła się impreza szkolna dla uczniów pod hasłem „ Ratując pszczoły chronisz życie na Ziemi” Szczególnym gościem był ks. doktor Eugeniusz Marciniak – mistrz pszczelarski, który bardzo ciekawie opowiadał o życiu pszczół i ich pracy. Podczas imprezy był podsumowany konkurs plastyczny pt. „ Najpiękniejszy ul dla naszych pszczół” .Uczniowie za najlepsze prace otrzymali piękne dyplomy i książeczki o życiu pszczół. Wiele radości i uśmiechu dał wywiad z Królową Pszczół oraz „Taniec Mai” zaprezentowany przez ucznówkl.7zP i 5zL Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, poznali wiele ciekawych wiadomości o pszczołach, a na końcu otrzymali po lizaku miodowym.

Podczas wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs na kolorową łąkę kwietną i zgodnie z regulaminem konkurs dedykowany był 3 grupom uczniów:

• 1 kategoria: uczęszczających do oddziałów przedszkolnych, udział wzięły 4 grupy,
  • 2 kategoria: edukacji wczesnoszkolnej, klasy 1-3, wpłynęło 8 prac zespołowych,
  • 3 kategoria: uczęszczających do zespołów edukacyjno terapeutycznych, wpłynęło 11 prac zespołowych.

Prace wykonywane były dowolną techniką przestrzenną.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, łącznie wpłynęły 23 prace grupowe. Wyłonienie zwycięzców odbyło się poprzez głosowanie( polubienie pracy) w dniach 19-22
marca 2022r za pośrednictwem aplikacji Facebook. W burzliwe głosowanie włączyło się bardzo dużo rodziców, uczniów oraz sympatyków szkoły. Łącznie oddano aż 694 głosów.
W I kategorii- grupy przedszkolne- zwyciężyła 55 głosami III grupa pod opieką p. Doroty Walczak.
W II kategoria, klasy 1-3- 42 głosami wygrała klasa 2 pod opieką p. Anny Wiśniewskiej.
W III kategorii, w której udział wzięli uczniowie zespołów edukacyjno- terapeutycznych, miażdżącymi 143 głosami zwyciężyła klasa 8zB, której wychowawcą jest p. Katarzyna Bielicka.

Laureaci  zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi podczas imprezy „ Ratując pszczoły chronisz życie na Ziemi” 12 kwietnia 2022r.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia”,